Loading...

Chemia

Chemia poligraficzna

O tym, jak szerokim pojęciem jest chemia poligraficzna, wiedzą chyba tylko trzy grupy osób: jej producenci, jej sprzedawcy oraz wszyscy ci, którzy zawodowo zajmują się poligrafią. Wśród chemikaliów stosowanych w poligrafii znaleźć można niezwykle szeroką gamę różnorodnych produktów. Niektóre z nich są niezbędne przy procesie drukowania, inne służą jedynie jako jego wsparcie – mają go ułatwić, sprawić, że będzie bardziej wydajny lub bezpieczniejszy dla maszyn, które go realizują.


Poproś o ofertę

Opisy produktów

K1 + 9
Producent: KRUSE

Doskonały tani wywoływacz do ręcznego lub automatycznego wywoływania płyt offsetowych w postaci koncentratu. Mieszalny z wodą w stosunku 1:9.
Opakowanie 1 litr.

K-2000
Producent: KRUSE

Emulsja do płyt offsetowych. Usuwa zanieczyszczenia z miejsc niedrukujacych i aktywuje miejsca drukujace płyty offsetowej. Preparat można stosować do płyt aluminiowych, anodyzowanych, ziarnowanych i bimetalowych.
Opakowanie 2l.

HYDROWASH
Producent: Chimipack

Służy do ręcznego mycia zespołów farbowych i wodnych maszyn offsetowych, a także do prania naciągów na wałki wodne. Po rozcieńczeniu wodą powstaje trudno zapalna emulsja, myjąca skutecznie wszelkie zabrudzenia (tłuszcz, pozostałości farb drukarskich, pył papierowy itp.). Najlepsze rezultaty uzyskujemy przy maksymalnie 30% rozcieńczeniu. Sposób użycia: rozcieńczyć wodą, nanieść zmywacz na gąbkę, wetrzeć w zabrudzone miejsca, a następnie usunąć przez dokładne wytarcie czystą gąbką lub szmatką. Można używać bez rozcieńczania, nie zwiększa to jednak siły działania. Do prania naciągów stosować tylko w formie rozcieńczonej.

CTP PLATE CLEANER
Producent: ABC Chemical

Chemical CTP Plate Cleaner jest mleczkiem do czyszczenia płyt offsetowych standartowych, wypalanych i nie wypalanych oraz do płyt CTP. Jest to mleczko o kwasowym odczynie. Doskonale znieczula płyty i pozwala na krótkie przechowywanie oraz usuwa wapń który powoduje zanikanie miejsc drukujących na płycie. Głęboki fioletowy kolor pozwala na dokładną kontrolę nakładania do przechowywania oraz jest także pomocny przy zmywaniu.
Opakowanie 1l

BLAST
Producent: ABC Chemical

Blast jest mieszalnym z wodą regeneratorem do wałków farbowych i obciągów gumowych. Doskonale zmywa farbę i lakiery. Czyści, satynuje, przywraca właściwości kompresyjne i konserwuje obciągi i wałki. Regularne używanie pozwala na dłuższą eksploatację przy zachowaniu wysokiej jakości. Blast jest silnym rozpuszczalnikiem dla farb graficznych i dla tego może być z powodzeniem stosowany przy szybkich zmianach tzw. „trudnych” kolorów. Polecamy używać Blast jako finalny zmywacz stosując jeden lub dwa razy w tygodniu.
Opakowanie: 5l, 200l

Producent: IMAGO

Preparat do czyszczenia płyt offsetowych z nadmiaru farby oraz do optymalizacji hydrofilności płyty co zdecydowanie zapobiega tonowaniu płyty oraz zwiększa czystość i przejrzystość druku.
Opakowanie 1l, 5l

Mleczko do płyt offsetowych - Mocne
Producent: IMAGO

Preparat o podobnej charakterystyce co MLECZKO DO PŁYT OFFSETOWYCH, lecz z uwagi na podwyższone właściwości zapobiegania tonowaniu płyt, doskonałe do regeneracji starych płyt offsetowych.
Opakowanie 1l

ZMYWACZ EXTRA
Producent: IMAGO

Szczególnie zalecany do mycia naciągów gumowych. Działa regenerująco i konserwująco na gumę. Charakteryzuje się dobrą zmywalnością starej farby. Zaleca się stosowanie zmywacza do okresowego, gruntowego mycia maszyn.
Opakowania 1l, 5l

IMAGO ZMYWACZ
Producent: IMAGO

Preparat do mycia bawełnianych naciągów na wałki wodne w maszynach drukarskich.
Opakowanie 1l

GUMA ARABSKA
Producent: IMAGO

Stężony preparat organiczny zawierający środki konserwujące oraz buforujące zapewniające optymalne korzystne pH dla płyty offsetowej.
Opakowanie 1l

DENSITY TONER

Rewelacyjny środek do zwiększenia zaczernienia wydruków z drukarek laserowych. Wystarczy spryskać gotowy wydruk na folii lub kalce naszym specyfikiem i "szare staje się czarne". Otrzymujemy "matrycę" do przygotowania formy drukowej (offset, sitodruk, tampondruk, pieczątkarstwo). Oszczędzasz czas i koszty! Użycie Density-tonera jest w stanie wyeliminować kosztowne i czasochłonne naświetlanie diapozytywów. Wydruki stają się intensywniejsze nie tylko dla oka, ale również dla urządzeń kopiujących. Density-toner jest w stanie zasklepić niewielkie ubytki tonera na wydruku likwidując białe punkty, będące zmorą podczas przygotowywania prac do druku w oparciu o wydruki laserowe.
Opakowanie 400ml (spray), lub 250 ml (atomizer)

PONADTO W OFERCIE:

  • alkohol izopropylowy
  • benzyna ekstrakcyjna
  • nafta